Analiza walk #1

Hola Steemmonsterzy!

W poprzednim poście pokazaliśmy Wam screen z walki, która miała miejsce w turnieju ligi srebrnej. Dziś zapraszamy na jej rozegranie.Zaczynamy jak zwykle od przyjemności. Poprosiliśmy Was o podanie Waszego teamu, który zostałby przez Was wystawiony do walki z takim przeciwnikiem:

W zabawie udział wzięło 5 osób. Każdy z Was podał inne rozwiązanie. Niektóre z nich bez problemów poradziłyby sobie z przedstawioną drużyną, inne niestety przegrałyby walkę. Niemniej dziękujemy wszystkim za udział, a nagrodę kartę Sacred Unicorn otrzymuje @roboton.Przejdźmy zatem do meritum.

Jak widać na powyższym screenie do stworzenia swojej drużyny mogliśmy wybrać dowolny splinter. Z racji tego, że reguły walki to Weak Magic (atak magiczny trafia najpierw w tarczę przeciwnika) postawiliśmy na talię życia (kolor biały) oraz summonera Tyrus Paladium (lvl4, 3 many), który dodaje potworom z drużyny jeden punkt zbroi. Następnie w naszej drużynie znaleźliby się:

  • Silvershield Paladin (lvl4, 5 many), który pełniłby funkcję tanka. Posiada umiejętność shield, dzięki której otrzymuje mniejsze obrażenia od przeciwnika atakującego wręcz oraz na odległość. W związku z tym w podanym przykładzie Crustacean King oraz Pirate Archer bedą zadawać naszemu tankowi obrażenia równe 0.
  • Divine Healer (lvl5, 3 many) pełniłby funkcję lekarza. Dzięki umiejętności tank heal uzdrawiałby Paladina, aby dłużej mógł chronić nasz zespół.
  • Peacebringer (lvl4, 4 many) razem z Air Elementalem stanowiliby trzon mocnego ataku na odległość.
  • Defender of Truth (lvl3, 4 many) dzięki umiejętności protect ochraniałby dodatkową zbroją nasze pozostałe karty. Dodatkowo wzmocniłby nasz atak.
  • Air Elemental (lvl3, 5 many) dzięki swojej szybkości atakowałby jako pierwszy w każdej rundzie.

Z takim ustawiem wygralibyśmy walkę z prezentowanym przeciwnikiem. Ostatnie karty przeciwnika zostałyby pokonane w piątej rundzie.


A teraz zobaczmy jak faktycznie wyglądała walka z której pochodził screen.

Walka rozegrana była w turnieju ligi silver organizowanym przez @steemmonsters. Naprzeciw siebie stanęli dwaj dobrzy gracze cranium oraz munkiioh. Jeden postawił na wodę oraz magię, drugi na walkę wręcz oraz atak tak zwany double sneak. Kto wygrał? Możecie zobaczyć sami - bitwa.


Życzymy udanych walk i do następnego!